W okresie: 05.08 - 21.08 rejestracja telefoniczna ograniczona.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI MAILOWEJ ORAZ ONLINE

- PRZED WIZYTĄ -

Badanie USG jamy brzusznej
wymaga prawidłowego przygotowania

Obecne w przewodzie pokarmowym gazy jelitowe oraz treści pokarmowe mogą znacznie zaburzyć możliwość dokładnej i pełnej oceny narządów jamy brzusznej. Aby pomóc Państwu w prawidłowym przygotowaniu do badania, zalecamy następujące kroki:

1) przynajmniej 6 godzin przed rozpoczęciem badania nie należy spożywać pokarmów;

2) w dniu poprzedzającym badanie należy spożywać posiłki lekkie, pozbawione warzyw strączkowych, soków owocowych, owoców, słodyczy;

3) już 3 dni przed badaniem rekomendujemy przyjmowanie środków zmniejszających produkcję gazów jelitowych (np. Espumisan) w dawce zgodnej z ulotką leku. Preparaty te dostępne są bez recepty w aptekach; 

4) w dniu badania zalecamy wypicie niewielkiej ilości niegazowanej wody, tak, aby podczas badania pęcherz moczowy był wypełniony. Odradzamy jednak picia wody tuż przed badaniem (najlepiej zaprzestać picia około godzinę przed badaniem);

5) prosimy zabrać ze sobą poprzednie wyniki badań jamy brzusznej (USG, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny), jeżeli były wcześniej wykonynwane – pozwala to na porównanie ewentualnych zmian i lepsze zrozumienie całości obrazu narządów jamy brzusznej.

USG układu moczowego:

Obowiązują dokładnie te same zasady, co przy badaniu USG jamy brzusznej. Szczególnie ważne jest, aby pęcherz moczowy podczas badania był możliwie maksymalnie wypełniony.

USG piersi:

Duża zmienność w obrazie USG tkanki gruczołowej związanej z wahaniami hormonalnymi w trakcie cyklu owulacyjnego sprawia, że najlepsza ocena gruczołu piersiowego następuje w I fazie cyklu tj. ok. 3-5 dni po wystąpieniu krwawienia miesiączkowego.

USG tarczycy,
USG ślinianek,
USG Doppler tętnic szyjnych,
USG Doppler szyi:

Wskazane jest ubranie luźne, umożliwiające swobodny dostęp do okolicy szyi oraz dołów nadobojczykowych. Prosimy również o niezakładanie biżuterii, która mogłaby utrudnić ocenę struktur szyi.

USG Doppler tętnic trzewnych,
USG Doppler tętnic nerkowych:

Kluczowe dla wykonania badania jest ścisłe i rygorystyczne przestrzegania zasad przygotowania do badania USG jamy brzusznej, gdyż w przeciwnym wypadku wykonanie badania może nie być możliwe ze względu na gazy jelitowe przesłaniające drobne naczynia krwionośne podlegające ocenie.

USG Doppler kończyn dolnych tętnice/żyły:

Na badanie prosimy o zgłoszenie się w luźnej, swobodnej odzieży, tak, aby możliwe było całkowite odsłonięcie obu kończyn dolnych.

Poza tym ważne jest, aby założyli Państwo luźną bieliznę umożliwiającą ocenę okolic pachwinowych, która jest elementarną częścią obu badań.

Ważna informacja: badanie USG Doppler żył wykonywane jest w pozycji stojącej.

SPRAWDŹ JAK DOJECHAĆ

NEWSLETTER

Bądź z nami na bieżąco! Zapisz się i zyskaj bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową:

OPIS USŁUGI

Celem usługi Newsletter jest informowanie za pośrednictwem automatycznych wiadomości e-mail o aktualnościach, promocjach, zmianach w zakresie usług, rozszerzonych opisach usług związanych z działalnością wyżej wymienionej spółki. Rezygnacja z usługi jest możliwa poprzez wysłanie wiadomości deklarującą rezygnację na adres e-mail rejestracja@usgsonomedica.pl, co będzie dodatkowo wskazane w każdej wiadomości e-mail wysłanej w związku z usługą Newsletter.

Zgoda jest dobrowolna. Masz prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Masz prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych (poprzez kontakt z adresem e-mail rejestracja@usgsonomedica.pl). Administratorem jest Sonomedica Supplitt&Sołtysik sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Miedziana 18/61, REGON 524280985, NIP 8943203666. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

KONTAKT

TELEFON

+48 780-122-112

W GODZ:

10:00 - 16:00

E-MAIL

rejestracja@usgsonomedica.pl

ADRES

Oława, ul. Różana 8 (gabinet nr. 4)

Sonomedica Supplitt&Sołtysik Sp. z o.o.
Miedziana 18/61, 53-441 Wrocław
NIP: 8943203666   |   REGON: 524280985   |   KRS: 0001014851

Copyright by Sonomedica Supplitt & Sołtysik   |    © 2024
All rights Reserved