Holistyczne spojrzenie
na zdrowie Pacjenta

Sonomedica to zespół gabinetów USG oraz poradni specjalistycznych,

w których zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz leczenie dorosłym i dzieciom.

O SONOMEDICE

W trosce o zdrowie pacjenta.

Jako lekarze jesteśmy przekonani, że kompleksowa opieka nad zdrowiem pacjenta powinna obejmować nie tylko profesjonalne konsultacje lekarskie, ale także odpowiednią diagnostykę m.in. obrazową.

Niezawodna dostępność do takiej skoordynowanej opieki jest naszym celem, tak, aby mogli Państwo trwale cieszyć się pełnią swego zdrowia lub jak najszybciej do niego powrócić.

Wychodząc temu naprzeciw uruchomiliśmy dla Państwa sieć nowoczesnych gabinetów Sonomedica Supplitt&Sołtysik z dostępem do szerokiego spektrum badań USG, a także poradnie specjalistyczne, które sukcesywnie dla Państwa rozwijamy.

PORADNIE

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

PORADNIA

Chirurgii Naczyniowej

W Poradni Chirurgii Naczyniowej Sonomedica w Górze, Pacjenci mogą skorzystać z konsultacji chirurga naczyniowego oraz badań diagnostycznych i małoinwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii naczyniowej.

Podczas konsultacji lekarskiej chirurg naczyniowy zapoznaje się z historią medyczną Pacjenta i jego wynikami badań, celem odpowiedniego zaplanowania dalszego procesu diagnostyczno-terapeutycznego.

Oferujemy diagnostykę oraz leczenie chorób naczyń krwionośnych (żył i tętnic) oraz limfatycznych (chłonnych), w tym między innymi:

 • teleangiektazje (tzw. pajączki)
 • żylaki kończyn dolnych
 • obrzęki
 • zakrzepica żył głębokich i powierzchownych
 • zaburzenia ukrwienia kończyn
 • stopa cukrzycowa
 • choroby aorty
 • choroby tętnic szyjnych i kręgowych
 • zmiany miażdżycowe
 • zespoły uciskowe
 • zespół Raynauda

Zakres wykonywanych badań w naszej placówce:

 • USG tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG naczyń kończyn dolnych lub górnych (tętnic lub żył)

Poradnia Chirurgii Naczyniowej oferuje także:

 • zabieg skleroterapii – zamykania poszerzonych naczyń żylnych.

W Poradni Chirurgii Naczyniowej Sonomedica przyjmuje lekarz Cezary Maćkowski – zatrudniony w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii w szpitalu im Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

PRACOWNIA

USG

Pracownia USG Sonomedica w Górze oferuje Państwu szerokie spektrum badań ultrasonograficznych, które stanowią integralną część diagnostyki wielu schorzeń z różnych dziedzin medycyny. Wykonujemy badania m.in. jamy brzusznej, tarczycy, piersi czy węzłów chłonnych, a także badania USG Doppler, w których oceniamy naczynia krwionośne.  

Podczas wizyty zostaną Państwo na bieżąco poinformowani o wszelkich nieprawidłowościach w badaniu, a także otrzymają Państwo zalecenia odnośnie dalszego postępowania i ewentualnych, koniecznych konsultacji lekarskich.

Lekarze wykonujący badania w pracowni USG Sonomedica nabywali doświadczenia w szpitalach akademickich Dolnego Śląska.

Medycyna Estetyczna

MEDYCYNA

Estetyczna

W Sonomedica mogą Państwo skorzystać z możliwości konsultacji z lekarzem, który po zebraniu wnikliwego wywiadu i omówieniu Państwa problemu, mając na uwadze  wszelkie indywidualne potrzeby, zaproponuje Państwu możliwości profilaktyki, a także niwelowania i leczenia niedoskonałości skóry. Naszym celem jest osiągnięcie dla Państwa naturalnego wyglądu, który poprawi komfort życia, a jednocześnie nie wiąże się z nadmierną ingerencją medyczną.

Proponujemy Państwu zabieg polegający na wstrzyknięciu toksyny botulinowej (Botoks), który redukuje obecność zmarszczek mimicznych.

Procedura ta wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym,

aby zmniejszyć możliwy dyskomfort podczas wprowadzania preparatu.

Działanie toksyny utrzymuje się zwykle ok. 5-6 miesięcy.

Po tym okresie zalecamy ponowną iniekcję, aby utrzymać pożądany efekt.

PORADNIA

Gastroenterologiczna

W poradni gastroenterologicznej Sonomedica mają Państwo możliwość skonsultowania szerokiego spektrum schorzeń obejmujących struktury przewodu pokarmowego, a więc problemów związanych z przełykiem i żołądkiem, a także jelitami. Objawy takie jak mdłości, uczucie pieczenia w przełyku, bóle poposiłkowe, wzdęcia, przewlekłe biegunki, utrata masy ciała  lub obecność krwi w stolcu to częste powody, które skłaniają pacjentów do umówienia wizyty z lekarzem gastroenterologiem. 

Szeroka dziedzina medycyny, jaką jest gastroenterologia, zajmuje się również chorobami metabolicznymi, a także chorobami nowotworowymi narządów jamy brzusznej.

Oferujemy Państwu nie tylko możliwość konsultacji, ale także wykonania na miejscu badania USG jamy brzusznej.

Stanowi ono jedno z podstawowych i nieodzownych badań w trakcie diagnostyki schorzeń jamy brzusznej.

PORADNIA

Neurologiczna

Więcej informacji wkrótce.

Strona w budowie.

PORADNIA

Psychiatryczna

Więcej informacji wkrótce.

Strona w budowie.

GABINET

Psychologiczny

Więcej informacji wkrótce.

Strona w budowie.

Zobacz cennik

sprawdź pełną listę oferowanych usług.

Dla pacjenta

wszystko co powinieneś wiedzieć.

NASZ ZESPÓŁ

ZAŁOŻYCIEL

lek. Maciej Sołtysik

Pracownia USG

– absolwent kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obecnie związany karierą zawodową z Zakładem Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Lek. Maciej Sołtysik stale doskonali swoje umiejętności z zakresu ultrasonografii w licznych kursach, m.in. tarczycy i przytarczyc, piersi, układu ruchu, badań Dopplerowskich. Brał udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach radiologicznych m.in. “Annual Radiology Meeting” w Dubaju, a także w warsztatach biopsyjnych piersi kierowanych przez doświadczonych specjalistów z Narodowego Instytutu Onkologii. 

Ultrasonografia stanowi jego pasję, której poświęca znacznie więcej, niż godziny pracy czy szkolenia; od lat szczególnym zainteresowaniem traktuje ultrasonografię układu mięśniowo-szkieletowego.

W czasie studiów odbył staż zagraniczny w Niemczech, posiada także niemieckie prawo wykonywania zawodu lekarza, które nabył w roku 2021 r..

Konsultuje pacjentów w języku niemieckim oraz angielskim.

Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

ZAŁOŻYCIEL

lek. Stanisław Supplitt

Pracownia USG

– absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem) oraz laureat Stypendium Ministra Zdrowia dla najlepszych studentów w Polsce. Aktualnie asystent w Zakładzie Radiologii Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu oraz uczestnik Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w Katedrze Genetyki.

Zawodowo pasjonat ultrasonografii oraz onkogenetyki. Laureat wielu konkursów i nagród, w tym: konkursu “Młode Talenty” Dolnośląskiego Klubu Kapitału (w kategorii sukces naukowy) oraz medalu Polskiej Akademii Nauk – Laur Medyczny im. Wacława Mayzla za wyróżniającą pracę naukową.

Lek. Stanisław Supplitt w swojej pracy zawodowej stawia na ciągły rozwój zgodnie z aktualnymi światowymi standardami. Jest współautorem ponad 30 publikacji z zakresu onkologii, opublikowanych w międzynarodowych czasopismach naukowych, a także autorem wielu wystąpień konferencyjnych – w tym wykładowcą z zakresu ultrasonografii raka piersi na międzynarodowym zjeździe radiologicznym “Annual Radiology Meeting” w Dubaju (2022). Uczestnik licznych kursów z zakresu ultrasonografii, w tym: jamy brzusznej, piersi, tarczycy i przytarczyc, stawów, doppler tętnic szyjnych, doppler naczyń kończyn dolnych. Jest także członkiem towarzystwa naukowego American Association for Cancer Research oraz Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, jak również uczestniczył w stażach zagranicznych m.in. w Austrii i w Niemczech. Lek. Stanisław Supplitt jest także nauczycielem akademickim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie szkoli studentów medycyny polsko- i anglojęzycznych w ramach zajęć z Genetyki Klinicznej. Od 2021 roku lek. Stanisław Supplitt współprowadzi kursy dla lekarzy z zakresu USG jamy brzusznej w Górnośląskiej Szkole Ultrasonografii w Chorzowie.

Lek. Stanisław Supplitt swoje szczególne zainteresowanie radiologiczne kieruje w stronę diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, układu moczowego, piersi i zmian tkanek miękkich oraz rozwoju badań USG z wykorzystaniem środków kontrastowych i nowoczesnych metod analizy przepływów naczyniowych w USG.

Konsultuje pacjentów także w języku angielskim. 

lek. Cezary Maćkowski

Poradnia Chirurgii Naczyniowej / Medycyna Estetyczna

Jest chirurgiem naczyniowym, absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zatrudniony w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii w szpitalu im Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Zajmuje się z zaangażowaniem medycyną estetyczną, stale przy tym szkoląc się na kursach związanych z tą dziedziną.

mgr Wojciech Kubicki

Psycholog

Jest absolwentem jednolitych studiów magisterskich z psychologii ze specjalnością Psychologia Kliniczna i Zdrowia na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Kompetencje rozwija, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, m.in. z zakresu oceny neuropsychologicznej i diagnostyki zespołów otępiennych, pracy z seniorami, a także psychoterapii w nurcie egzystencjalnym. Ukończył I stopień Studium Logoterapii, prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Logoterapii i Noo-psychosomatyki, którego jest członkiem. W swojej pracy kieruje się Kodeksem Etyki Zawodowej Psychologa oraz poddaje się regularnej superwizji.

Specjalizuję się w pracy z ludźmi doświadczającymi kryzysów egzystencjalnych, udzielam wsparcia w sytuacjach żałoby i chorób przewlekłych, pomagam przejść przez okresy burzliwych zmian w życiu oraz radzić sobie z zaburzeniami lękowymi czy obsesyjno-kompulsywnymi.

OSIĄGNIĘCIA W LICZBACH

0
lata działalności
0
gabinetów i poradni
0
lekarzy oraz specjalistów

SPRAWDŹ JAK DOJECHAĆ

NEWSLETTER

Bądź z nami na bieżąco! Zapisz się i zyskaj bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową:

OPIS USŁUGI

Celem usługi Newsletter jest informowanie za pośrednictwem automatycznych wiadomości e-mail o aktualnościach, promocjach, zmianach w zakresie usług, rozszerzonych opisach usług związanych z działalnością wyżej wymienionej spółki. Rezygnacja z usługi jest możliwa poprzez wysłanie wiadomości deklarującą rezygnację na adres e-mail rejestracja@usgsonomedica.pl, co będzie dodatkowo wskazane w każdej wiadomości e-mail wysłanej w związku z usługą Newsletter.

Zgoda jest dobrowolna. Masz prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Masz prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych (poprzez kontakt z adresem e-mail rejestracja@usgsonomedica.pl). Administratorem jest Sonomedica Supplitt&Sołtysik sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Miedziana 18/61, REGON 524280985, NIP 8943203666. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

KONTAKT

TELEFON

+48 780-122-112

W GODZ:

10:00 - 16:00

E-MAIL

rejestracja@usgsonomedica.pl

ADRES

Góra, ul. Armii Polskiej 8

Sonomedica Supplitt&Sołtysik Sp. z o.o.
Miedziana 18/61, 53-441 Wrocław
NIP: 8943203666   |   REGON: 524280985   |   KRS: 0001014851

Copyright by Sonomedica Supplitt & Sołtysik   |    © 2024
All rights Reserved